Genel

Web Site Neden Önemli?

TiciDex’ hoş geldiniz web siteleri ister kurumsal ister eticaret olsun bir firmanın internet üzerindeki imajını yansıtacak en önemli araçtır. Verdiğiniz hizmetler, yaptığınız projeler ya da sattığınız ürünlerle ilgilenen oldukça büyük bir internet kullanıcı kitlesine, web siteniz sayesinde ulaşabilirsiniz. Sizinle hali hazırda çalışan ve firma profilinizi tanıyan müşterilerinizin işlerinizi takip etmesi için olan faydasının yanısıra firmanızı hiç tanımayan ve hizmetlerinize dair ihtiyaçları bulunan bir hedef kitleye de web siteniz sayesinde ulaşırsınız.

Web tasarımı, günümüzde kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumdadır. Çevrimiçi olanakların artması web tasarımını kurumsal açıdan önemli bir hale getirmiştir. Faaliyet gösterdiğiniz sektör hangisi olursa olsun web tasarımı firmanız için hayati bir öneme sahiptir. İyi bir tasarım, firmanızın etkisini arttırır, müşterileriniz ve hedef kitleniz ile kurduğunuz iletişimi güçlendirir, tanınmanızı ve bilinmenizi sağlar.

Bir web sitenizin olması da tek başına yeterli olmayacaktır. Web tasarımınızın sektörel ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olması, tasarım ve kullanım bakımından hedef kitlenize hitap etmesi gerekir. Dolayısıyla tasarımın varlığı kadar niteliği de önemlidir. Nihayetinde web sitesi, kurumsal kimliğinizin temsil edildiği mecralardan biridir. Bu yüzden web tasarımı; ofis, mağaza, showroom gibi firmanıza ait fiziksel alanların düzenlenmesi kadar önemli bir konudur.

Elbette web sitenizin size fayda sağlayabilmesi için de sitenizde olmasına dikkat edeceğiniz pek çok özellik mevcuttur. Biz bu yazımızda bu özelliklerden en çok öne çıkanları ele alacağız ve sitenizi nasıl daha faydalı hale getireceğinizi anlatacağız.

Kullanıcı Deneyimi

Web siteniz ve web sitenizde vereceğiniz faydalı bilgiler, potansiyel müşterilerinizin size ulaşmasında ve ulaştıktan sonra da hizmet almasında büyük rol oynar. Öncelikle web sitesinin kendiniz için değil, kullanıcılarınız için yapıldığını bilmelisiniz. Bu basit bilgi ışığında da her bir öğenizi kullanıcının kolay kullanımı ve faydasına olacak biçimde şekillendirmelisiniz.

Herhangi bir firmanın ürün ve hizmetlerini kullandığımızda, firmaya karşı bir izlenim geliştiririz. Hizmet ise yalnızca firmanın ücret karşılığı sağladıklarından ibaret değildir. Örnek vermek gerekirse, firmaya ait olan bir mağazada personelin müşteriye karşı davranışı, ortada herhangi bir alışveriş olmasa bile hizmet kapsamındadır ve kullanıcı deneyimini etkiler. Web tasarımı tam olarak bu yüzden, kullanıcı deneyimi açısından öneme sahiptir.

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, aradıklarına erişebildikleri ve sorularına kolay bir biçimde yanıt bulabildikleri zaman kullanıcı deneyimi açısından olumlu olacaktır. Web sitesi, firmanızın temsil edildiği bir mecradır ve kullanıcının burada geçirdiği zaman, firmanızın hizmetini deneyimlediği bir süreçtir. Web sitenizde istediklerini bulabilen bir kullanıcı, kaliteli hizmet aldığını hissedecek, böylece ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyduğunda firmanızı tercih etme olasılığı artacaktır. Kullanışlı bir menü ağacı hazırlamalısınız. Ziyaretçi bu menü ağacı sayesinde aradığı içeriğe kolay ulaşmalı ve sayfalar arasında kaybolmamalıdır. Çok filtreleme gerektiren ürünler bulundurmuyorsanız da ziyaretçinizi en az tıklamayla ilgili sayfaya ulaştırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.